Jdi na obsah Jdi na menu
 


úvodní slovo autora:

Tento příběh mi zabírá dost mého času protože chci aby to bylo nejlepší co jsem zatím vytvořil, proto jsem se rozhodl uvádět ho po částech. Jednak protože je dlouhý a aby se lépe četl ale také proto abyste nemuseli dlouho čekat :-)

tento příběh nemá jméno protože jsem na jména rozený antitalent a těžko se pojmenovává protože si může každý domyslet o čem ten příběh je.

hezké počtení a hodně zábavy s mojí pohádkou přeje

Chalda

Část první:Začátek pátrání

Obrazek

Všude kolem bylo ticho a prázdno.Ticho bylo rušené jen občasným zavátím větru jenž přehazoval duny písku které byli kolem dokola a táhli se až za obzor.Kromě písku tu však byli i dvě pozoruhodné anomálie rušící mrtvou atmosféru poustě:velký chrám v pyramidovém tvaru a naproti vchodu ohromný tmavý kruh se symboli po celém jeho obvodu.Kruh začal otáčet a po chvíly z něj vytryskl proud hmoty tvarem i barvou podobný vodě za zlomek sekundy se však vrátil do kruhu kde se ustálil avšak stále se podivně hýbal.Za několik málo okamžiků se z kruhu vynořila postava ve volných dlouhých šatech držící dlouhou plasmovou pušku v obou rukách.Jakmile byl celý venku, mírně se pokrčil v kolenou a dal si pažbu k rameni aby byl kdykoli připraven k útoku na případné nepřátele, byl tu však sám.Po chvíly váhání stiskl přístroj na své hrudi a řekl :"Všechno v pořádku, nikdo tu není. Můžete pokračovat."

Obrazek


Poté zaujmul místo pod schody u kruhu a dál byl ve střehu. Zatímco DeathPaint, kamarády nazývaný Morče, hlídkoval,začali se za ním objevovat další a další postavy. Někteří byli ozbrojení a jiní nesli bedny s nářadím a zásobami. Nyní však vystoupil z kruhu jiný člověk než ostatní. Měl na sobě černou kápi a téměř mu nebylo vidět do obličeje, když se však zcela vynořil na tváři se mu zřetelně rýsoval široký úsměv.Nikdo nevěděl jeho právé jméno ale všichni mu říkali Marty a jemu to nevadilo, dnes mu nic nevadilo, dnes totiž našel to co hledal, celá léta strávil v knihovnách a procestavoval se svými společníky mnoho planet aby našel tuto planetu, tento chrám, toto tajemství, tajemství nekonečného života.V těsném závěsu za Martym se vynořili další tři lidé. Byli podobně oblečení jako on avšak na jejich pláštích bylo zlaté vyšivání do tvaru plamenů táhnoucích se od dolního lemu ke kápi.Byli to jeho poradci a velitelé, někdo by řekl že spíše přátelé, jen oni věděli že jdou za nesmrtelností a né za mocnou zbraní, která jim pomůže z útlaku goauldů, jak si mysleli obyčejní vojáci a poskoci všude kolem.Energetický zdroj na druhé straně nevydržel a brána se zavřela, všichni se otočili směrem k ní a všeobecný ruch utichl a bylo slyšet jen několi bázlivých výkřiků, to jeden z lidí právě vystupoval z brány když se zavřela a na podlahu dopadlo jeho tělo dokonale rozpůleno.Všichni se dali opět do práce a jen několik z nich odklidili zbytek těla, při té podívané se jednomu ze čtveřice na tváři utvořil pohrdlivý úšklebek, byl to Temný apofis který vynikal nadevšechny svou inteligencí a sklonem k temným věcem někdy až hraničícího s perverzností.Jediný koho snad zamrzela Diblikova smrt byl Protimir, už dlouho plánoval že se ujme vedení výpravy a svrhne Martyho, když však je Diblik mrtvý má o jednoho věrného méně, bez něj neměl na převrat dost lidí, nezbývalo mu než vyčkávat na vhodný okamžik.
Všichni se utábořili poblíž vchodu do chrámu. Slunce již zapadalo a nemělo smysl začínat nový výzkum.Dělníci byli unavení a spali ve svých látkových příbytcích a vojáci hlídkovali kolem celého prostoru tábora a u brány. Snad jediné osoby v táboře ještě nespali, všichni byli v jednom stanu a dohadovali se co dál.
"Je tady ten okamžik na který jsme všichni ta dlouhá léta čekali, okamžik který se zapíše do historie vesmíru jako den kdy byla objevena nesmrtelnost"Marty byl právě uprostřed svého proslovu a ostatní tři k němu se zájmem vzhlíželi."myslíš si že si našel co jsme hledali ? jsi si skutečně jistý že je to tady ?"Otázal se ho jeden z rádců,Entrest."Ano, myslím že Ruka boha Mashy je přímo v tomhle chrámu".Rozmluva pokračovala dlouho do noci a rozebírali se nejrůznější věci ohledně chrámu a co je v něm čeká, nakonec odešli s plánem na všechny možné varianty které je napadly.
Marty všechny vzbudil brzy ráno, všichni byli velice rozrušeni když se vydali směrem k chrámu, už dlouhá léta po něm pátrali a nyní stáli přímo před ním.Byl to ohromný chrám jehož špička se tyčila vysoko nad všechny stavby které zatím viděli, bylo to něco pozoruhodného.U vchodu do chrámu byli dvě monumentální sochy znázorňujíc Boha Mashu a jeho věrnou ženu Bohyni Juk-i. Přímo mezi nimi byl nádherné zdobený vchod do předsíně chrámu, tam se všichni zastavili."Tady rozdělejte nový tábor se mnou dovnitř půjdou jen lidi na seznamu." Hned jak Marty dopověděl svá slova začal hlasitě číst jména ze seznamu a samozřejmě i jeho věrné přátele Ernesta, Temného Apofise a Lorda ThX."Do vojenské skupiny přijdou Asterix, Dark Warrior,Sacik, Foir a False God. Všichni jmenovaní se seřadí u vchodu pod velením DeathPainta. Hned za nimi Půjde skupina vědecká ve složení Hovo, Ghall.ViCath,Crusher a Haderach, pod vedením Atreje.Ostatní se zde utáboří a Protimir se svojí skupinou zaujmou postavení u vchodu do chrámu".
Krátce poté byli všechny skupiny na svých místech a s Martym v čele se pozvolna ponořili do tmy chrámových stěn.

Asi po hodině se o kus dál opět rozsvítila brána,vyšla z ní mladá dáma oblečená do černých dlouhýh šatů rozhlédla se a usmála.Hlupáci, ani nenechali u brány stráže.Za ní se vynořili další dívka"Idioti, očekávala jsem odpor a místo toho mě přívítali s otevřenou náručí, pošly pro jaffy ať to tu vyčistí od té havěti".Řekla Paegas Cassii.Druhá dívka odběhla zpět do brány a krátce po tom začali z brány vycházet jaffové, bylo jich více než sto a za nimi se vynořila opět Cassie."Jděte a zabijte každého koho uvidíte, budete odměněni".
Jaffové utvořili rojnice a zamířili k táboru, když došli až skoro k němu začali silnou palbu z tyčových zbraní. Nikoho nešetřili všichni postupně umírali, nikdo se nezmohl ani na minimální odpor.Tábor byl vypálen, lidi byli mrtví, vchod byl volný.Paegas s Cassií pomalu kráčeli kolem mrtvých těl směrem ke vchodu, náhle se tam však něco mihlo."PALTE". zaječela Paegas a ukazovala na vchod. Střely osvětlili vchod a v něm menší osobu skloněnou u nějaké skříně, pouhý okamžik potom dostal plný sásah tyčovou zbraní do boku a ve smrtelných křečích lehnul na písčitou zem.Obě Goauldky následované jaffy se rozeběhli ke vchodu.Cassie odkopla mužovo tělo ze zkrvaveného písku a obrátila svůj pohled na skříň. Tu věc poznávala, takovou používají lidé z Tauri, uvědomila si že nemá moc času a strhla s sebou Paegas do tmy.Ozvala se ohlušující rána a křik jaffů u vchodu který byl právě zasypán.

Jen co zmizel poslední člověk ve tmě vchodu, svolal Protimir své druhy se kterými měl zůstat na hlídce.Rozhodně neměl v plánu vysedávat a hlídat tábor kterému beztak nic nehrozilo. Nechtěl jenom nečině přihlížet jak se Marty zmocní smrtelně nebezpečné zbraně a veškeré zásluhy půjdou na jeho hlavu, to prostě nemohl dopustit.Když se schromáždili všichni z jeho skupiny řekl jim:"Vidíte ho ? vidíte Martyho ? jak se k nám chová jako bysme nebyli důležitější než písek co je tady všude kolem! a tady je další důkaz, ani jednomu z nás nebylo dovoleno jít s nimi. A já řikám že už si nenechám dál poroučet od Martyho a ostatních.Pojďme za nima dovnitř a získejme tu zbraň před ním, tím dokážeme jeho neschopnost a veškeré zásluhy připadnou nám, budeme slavní, budeme bohatí a nejmocnější na naší planetě!"z jeho skupiny se ozvali souhlasné výkřiky a všichni ho poplácávali po zádech.Nyní se otočil ke svému bratrovi:"Chuchy, dal jsem otcovi slib že tě přivedu zpátky zdravého, zůstaneš tady".Chuchy se však rozčílil:"To mi nemůžeš udělat bratře! co ty řeči o slávě a zásluhách ? Chci si taky vybojovat svůj díl ! Půjdu ať chceš nebo ne !"Protimir viděl že nic nezmůže,jen si povzdechl a vyrazil na cestu. Brzy je pohltila naprostá tma a rozkázal rozsvítit drobné zdroje světla na jejich puškách.Chodba v níž stáli byla úzká tak aby se tam pohodlně vešli tři lidé vedle sebe, podlaha byla tvořena z oblých kamenů a spáry mezi nimi vyplňoval písek, stěny byli naprosto holé.Pokračovali rovně chodbou, zašlé zdivo pozvolně nahradili pokreslené stěny, kresby vypravovali příběh o Bohu Mashovi a jeho příchodu na zem, nic zajímavého pro vojáky."Stát! Podívejte." všichni sklonili zrak k podlaze na kterou Shaka ukazoval. Byla na několika metrech potřísněna temně rudou krví, nebylo však vidět nic co by jí tady zanechalo. V nastalém tichu se k nim donesli tlumené výkřiky z venku."Mirexxi, jdi se podívat co se tam děje !" rozkázal Protimir.Mirexx utíkal chodbou zpátky ke vchodu, výkřiky mezitím zcela utichli. Když doběhl ke vchodu a vyhlédl ven spatřil hordu jaffů s dvěmi dívkami, pak kdosi vykřikl a jedna z dívek ukázal jeho směrem. Na stěnu za ním začali dopadat střely z tyčových zbraní. Jen se štěstím stihnul uvolnit pojistku granátu který nyní pevně držel v ruce. Náhle ucítil na boku bolest a cítil jak se mu všude po těle rozlévá jeho vlastní horká krev, granát však stále držel.Po malé chvíly která mu však připadala jako celý jeho život uslyšel několik hlasů a nad sebou uviděl jaffy, věděl že už nemá naději a uvolnil svoji ruku.

 

Obrazek

 

Konec první části

Příště : Co se stalo v Chrámu

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lol

(Cassie, 21. 2. 2009 17:07)

No koneeeec...je to super,moja story ti nesiaha ani po clenky :) dufam len, ze ja ani Paegas neskoncime v rukach perverzneho Temneho Apofise..to by teda bolo =D

len tak daaal

supr

(Drago, 21. 2. 2009 12:56)

Fakt pekny mooc!!!!!!!!

re:borlis

(Chalda, 20. 2. 2009 11:50)

v příštím dílu už budeš :-D

Buh_Anubis:lámu si hlavu jak bych tě zapojil :-D

povídka

(Borlis, 20. 2. 2009 11:26)

bezva chaldo, jen tak dál

respect mirexxovi, kterej se stylově odpáli ;)

Super

(Buh_Anubis, 19. 2. 2009 22:47)

No pekny Chaldo ale ja se stejne nedockam ze me tam nekdo hodi :-D ale o tom to neni fakt dobrej pribech uz chci cist druhej dil

Velice zajímavý..

(Temný Apofis, 19. 2. 2009 20:10)

Už se těším na díl II. :-) Jsem se čeče bal či mám ten svůj vydat. :-P

Bezvááá chaldó

(Marty92, 19. 2. 2009 17:23)

ja nejsem tak chamtivy jak protimir povida :D :D fakt skvělý příběh..těším se na další díl :)