Jdi na obsah Jdi na menu
 


Admintým zas a znova

12. 5. 2009

Kdysi jsem psal článek o aktivitě admintýmu. Rozhodl jsem se ho aktualizovat i pro tento věk, neboť situace je každým věkem horší a horší. Jak sem psal článek o aktivitě adminů naposledy, myslel sem že to už horší nemůže být, po shlédnutí aktivity však můžu říct, že horší to být může, protože to tak je.

 

Každým věkem se aktivita adminýmu snižuje. Někteří admini nemají čas, jiné zas hra omrzela. Proč takoví lidé ale ještě stále řídí hru? Na SGG (nebo-li SG1) se admintým měnil poslední dobou docela často. Starší admini již neměli tolik času jako dříve nebo je už adminování přestalo bavit. Na SGG se admini dobrovolně vzdávali statusu, buď to z nedostatku času nebo proto, že si chtěli opět zahrát. Vzdali se statusu, aby je mohl vystřídat někdo, o kom věděli, že je spolehlivě nahradí a bude pracovat s větší efektivitou a zálibou ve hře.

 

Na SGO nicméně stále vládne systém, kdy si lidé chtějí udržet svou moc nedbaje toho, že jsou pro hru nepotřební, že zbytečně zabírají místo lidem, kteří jsou herními nadšenci s novými plány, kteří jsou plní energie a kteří chtějí přispívat svými nápady, zkušenostmi a volným časem na zlepšování hry a chod hry. Na SGO je admintým silně neaktivní. Zvýšila se jen aktivita apacera, což je jen dobře... Z celého admintýmu je skutečně aktivní jen Masha. O dost menší aktivitu má potom Janošik.

 

Pomineme-li, že na SGO jsou i admini, kteří zde ,,neadminují,, (Dukat, Seikos, FBITuco), je v admintýmu 6 lidí. Z toho jen jeden je skutečně aktivní, jen jeden odpovídá na systemovém fórum, jen jeden přispívá svými nápady na zlepšení hry společně s HA, pouze jeden jediný admin pro hru skutečně něco dělá (pomineme-li HA).

Aktivita adminů

apacer
(Oanessan)

622 minut

Janošik
(Aschen)

791 minut

Falatus
(Gadmeer)

19 minut

Masha
(Nezávislý Goauld)
Motto: ..:Utopia:..

3035 minut

Apophis
(Sith)
Motto: Jdeme proti proudu!

38 minut

Birkof
(Oanessan)
Motto: AM, bezna zprava hry

23 minut

 Myslím, že k tomu není skutečně co dodat. Sami si snad uděláte obrázek, kdo je pro hru významný a kdo ve hře tráví méně času než nováček...

 

Funkce

Masha

 

Masha je admin, který dělá skutečně snad vše, co se ve hře dělat dá... Správa hry, statusy, řešení problémů, diskuze s hráči, probírání změn, změny samotné, soutěže, příběh, upozornění a oznámení na OA dělá také výhradně on. Jediné co nedělá je mazání hráčů ve velkém...

 

Janošik

 

Admin, jenž maže hráče ve vetším počtu než malém. Maže robologiny, hráče bez aktivity... A právě mazání takoýchto hráčů nám dělá reklamu větší než bychom tušili. Ovšem né reklamu kladnou, nýbrž zápornou. Odezvy na jeho postupy se hlásí jak na SGO, tak i na SGG, kde se někteří hráči divili, za co byli smazáni. Pravidla neporušili, neaktivita není přestupek označený v pravidlech... Jestli bylo jejich smazání oprávněné, na to se najdou rozlišné názory. Jedni stojí za Janošikovým postupem, větší část však je proti takovému zacházení s profily hráčů. Na které jiné online hře se tyto praktiky provádějí? Nevím, zda-li nějaká taková hra je ale na SGO jsem to zažil poprvé a myslím, že to zas jen tak někde nenajdu.

 

Birkof

 

Mazání mulťáků a jednočlených aliancí

 

Apophis

 

Minulý věk se pokoušel o vlastní příběh, na který se vznesla vlna odporu po rozdání odměny tak závratně přehnané, že ovlivnila celý zbytek věku. Přece jen na začátku věku aby měl hráč sílu 100 milionů a 7 planet které vydělávaj dost na to, aby hráč už do konce věku nemusel nic dělat a nemusel se bát o svou armu, to je opravdu špatný vtip... V minulosti dělal rychlosoutěže o naq, později výhry za správný typ zápasu. U typů na sport byly odměny rovněž přehnané.. rychlosoutěže o 5-20 mega jsou nic oproti 200 mega naqu co bylo v balíku pro výherce. Když vyhráli 2 lidé každý 150 milionů naquadahu a ten jim byl poslán na účet v bance s úrokem, je to také dosti velké znevýhodnění oproti jiným hráčům...

 

Falatus

 

Občas se nás zeptá jestli něco nepotřebujeme, následně odejde bůhví kam :D. Jeho funkce je dalo by se říct ,,neznámá,,.

 

Apacer

 

Hlavní admin, který v poslední době značně zvedl svou aktivitu, kvůli zavádění nových změn a nápadů. Vděčíme mu za naprogramování spousty změn, které by nám mohlo závidět i vedení SGG.

 

To by ode mě bylo asi tak všechno. Admintým sem popsal tak jak ho vídím a jak ho vidí i pár dalšách hráčů. Potřeba vyměnit některé adminy je velká, kdy se to však stane, to ví snad jen ten nejvyšší...

Pro NOD Marty92

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Obmena adminu

(Entrest, 14. 5. 2009 17:37)

Falsik ma pravdu, obmena adminu by byla treba jako sul a hracu jenz je dost skusenych taky neni malo, ale otazka je kdo by o to mel zajem... kdo by to byl schopnej delat jako takovy... atd... Lidi jako Masha moc neni :) Vetsina hracu ma rado hru a bez ni nevim nevim jestli by je bavilo jen se koukat...

Vyjádření

(False_God, 13. 5. 2009 14:48)

Článek zalímavý a vcelku pravdivý... Ale bez šance tím něčeho dosáhout. Obměnu adminů by to chtělo, ale kdo to zařídí? Nikdo... Tato situace je už delší dobu přesto se nic nezměnilo. A jediný kdo s tím může něco udělat je apacer a Seik, proto pokud chcete obměnu apelujte na ně, sám bych to udělal ale mě stejně nikdo neposlouchá. Pokud by snad měl být někdy volen nový admin(é) tak by o něm měli rozhodnout hráči co hrajou pár věků a co maj ve hře trochu přehled.

Admin team

(Samurai_Hiroyuki, 13. 5. 2009 14:38)

Janošik odvádí dobrou práci. Jestliže je někdo, kdo strávil na SGO třeba 18 minut, má 1 planetu, byl tam jen jednou a týden se tam neukázal, tak je to správné. Stejně tak s mulťáky, tady na SGO je zacházení s mulťáky velmi mírné. Pokud na warpfire někdo hraje ze 2 a více účtů, tak má během jediného dne ban. A může ten ban dostat i za 5 minut od založení dalšího účtu. Na mazání robologinů si většinou stěžují ti, kteří je vytváří.
Aktivita Mashy je vysoce nadstandardní, aktivita Janošika a Apacera je slušná na to, že máme za sebou 9 dní věku. Venku je krásně, tak proč sedět celé dny u SGO? Udělají si svou práci a mají čas na se podívat i na hráče, odpovědět na dotazy a když vidí, že aktivně na sysku odpovídá Masha, tak tam nemusí psát.
O aktivitě zbylých adminů je to jednoznačně slabota.
A ještě jste nezmínili, že Janošik má taky na starosti AM.

to by slo

(Koljak, 13. 5. 2009 9:16)

Co se deje na SGG, to nwm, protoze tuhle hru nehraju... nn sgo je to uplne presne jak je to napsany vyse a taktez bych se naklanel k vymene adminu...a s tim refkem to neni vubec spatny napad... ;-)

hmm......

(tealke, 13. 5. 2009 8:57)

Až na mashu kterej vážně dělá vše bych vymněnil celej admin tým protože je to katastrofa

no........

(gargamis, 13. 5. 2009 7:31)

chce to zmněnu to je fakt

Obměna

(Crusher, 12. 5. 2009 20:46)

chce to nové lidi to jest pravda ale záleží jaké výběr musí někdo schválit a to bude kdo? Masha a janošik? Nebo snad i Apacer? NEaktivní Admini c nesledují hru nemohou posoudit kdo je dobrý na post admina, bylo by dobré udělat refko kde by sami hráči volili nového admina, kandidovat by mohl každý a Admini a poté hráči by vybrali toho pravého

njn ..

(Protimir, 12. 5. 2009 19:38)

Tak nějak jak to tu píšou to taky vidím, ale k některým mám taky ještě další názory, ale to už je jen a jen o hráči jak je mu sympatickej ten a ten. Ale jinak souhlasím s většinou věcí co se tu píše ;)

No...

(Asterix, 12. 5. 2009 19:14)

Myslim že kazdy hrac co hraje SGO,tak vidi co ktery admin dela nebo spis nedela :( obrazek si kazdy udela sam:)