Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lháři a podvodníci

23. 2. 2008

Jak se to vlastně s SGO má? Čeho je to hra? Když hrajete, chcete vyhrát, že. Ale co všechno pro to chcete udělat? Jak hluboko klesnete, abyste dosáhli svého cíle? Co všechno musíte udělat pro vítězství. To jsou otázky, na která bych chtěl najít odpovědi.

Na SGO je mnoho lidí, něco kolem 8 000 , z toho ani ne polovina jsou aktivní, a snaží se jakž takž žít ve světě SGO. Ale jakou mají šanci, když se spolehnou na čestné slovo někoho, kdo jim slíbí neutočení, ale pak se na ně s veškerou parádou vrhne v plném útoku a zničí uplně všechno, co máte? Jakou šanci? Prakticky nulovou.

Celý věk si budujete svou infrastrukturu, svojí malou armádičku, a najednou na vás zautočí o krapet silnější nebo o dost silnější aliance. Nemáte se čím bránit, a tak napíšete vůdci, odprosíte si mír, i třeba za úplatu. Vůdce vám slíbí, že nikdo nebude utočit. Vy jdete s klidem spát.

Jenže druhý den ráno se přihlásíte a zjistíte, že celá vaše aliance včetně Vás je zničená, planety jsou dobyté, armáda v troskách a naquadah si užívá vůdce aliance. Podíváte se na provedené utoky a zjistíte, že vlastně všechno provedl vůdce, ten samý, co vám slíbil mír. Naštve vás to, znechutí.. Jistěže..

Ale máte nějaké dovolání? Někdo, kdo by vám dokázal pomoci? NE, byl tu Frankenstein, ale ten nefungoval. Žádná další podobná instituce se tu neoběvila. Je čas zařídit něco jako je na SGG A4ka? Nebo na SGA Rada starších? Co vy si o tom myslíte? 

Šáhněte si každý do svědomí a řekněte jak byste se zachovali vy. Řekněte sami sobě : Ano, zachoval bych se čestně a dodržím co jsem slíbil. Kolik z vás by to tak skutečně udělalo. :-)


A co zmražování?

Když válka, kterou ať už ste vyprovokovali, nebo sami vyhlásili vypadá pro vás špatně, co uděláte? Jsou jen 3 možnosti : 

1) Bojovat, snažit se zvítězit, a prostě ničit nepřítele. Je asi milion a jeden způsob jak toho dosáhnout. 

2) Domluvit se nebo se pokusit o domluvu s vůdcem druhé aliance a pokusit se ho uplatit. 

3) Zmrazit se. 


První dvě možnosti jsou podle mého velmi správné, ne-li jediné, které jsou možné a čestné. Bylo mnoho návrhů ohledně zmražení se na SGO. Některé úspěšné, jiné méně. Uspěchem bylo už jen  to, že byla změněna minimální možná doby zmražení ze 3 dnů na dnů 7. Dalším, zatím nijak neprodiskutovaným návrhem bylo omezení počtu možných zmražení za věk. 3x na 7 dní během jednoho věku? Ano, proč ne? Kolikrát za 3 měsíce jedete na dovolenou, nebo někam pryč a očekáváte že se nedostanete k netu?

 

Další věc, která se nedostala nikam, bylo možnost zmražení pouze mimo alianci. A s tím, že minimálně 24 hodin po rozmrazení se nesmí podat přihláška do žádné aliance. Jak vy se stavíte k zmražení se? Považujete to za čin sraba? Nebo co vy na to?A co další nečestné jednání? Setkali jste se s něčím takovým? Napiše nám, celou kauzu prostudujeme a dle nejlepšího smýšlení sepíšeme. Vyslechneme obě strany a exklizivně umístíme článek do NOD.

 

Za redakci NOD Váš Masha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

***

(Dragan, 27. 2. 2008 22:24)

Proc by se mrazeni melo rusit?? O prazdninovem veku jsem byl taky zmrazeny a ne kvuli valkam....taky se mi blizi lyzak a taky se budu muset zmrazit....takze nevim proc to rusit???

Re: K zamyšlení

(Mirexx, 24. 2. 2008 16:05)

Nevidim duvod se zmrazovat pri war. Bud vyhraju nebo ne vyc moznosti neni. Kdyz date 3x po 7 dnech za mesic tak si moc nepomuzete (3x7=21 a z 30 dnu).

A kdyz s nekym uzavrete dohodu a on vas pak podrazi tak se na nej domluvte s vyce ali a vradte mu tu. Ja nejsem zastencem spolcovani ale v tokovem pripade neni naskodu udelat vyjimku.

Re:Masha

(Atrej, 24. 2. 2008 8:29)

Ten návrh ohledně zmražování na 7 dní a dejme tomu 3x do měsíce je docela dobrej a myslím si že by nebyl na škodu...........oni už by si pak rozmysleli jestli se zmrazit nebo ne.Ohledně první části OSN měla jednu fakt dobře fungující část a to byl soudní dvůr......třeba by se mohlo zkusit něco takového...

a dámy

(Chalda, 23. 2. 2008 21:06)

zmražovani je dobra vec ja osobne to nepovazuji za projev jakekoli slabosti...spis za chybu protoze kdyz se clovek nezmrazi a mysli si ze nema sanci da vse co muze do ML a pokusi se je shodit nebo pocka az se to prezene a do 7 dnu mate uplne v klidu vse zpatky kdezto ten co se zmrazi bude mit dluhy na zoldu takze si muze pekne pockat nez si zase zahraje

pánové

(Chalda, 23. 2. 2008 21:03)

takhle se presne choval hitler a na sgo je to stejny mirove smlouvy v dnesni dobe se temer rovnaji sebevrazde

spravedlnos Utopie

(Crusher, 23. 2. 2008 20:29)

musel jsem na týden odjet a tak jsem se chtěl zmrazit, ale najednou nám vyhlásila War Utopia, samo sebou jsem se lek a chtě jsem se zmrazit, ale pak jsem si řek že takto se hráči kteří dodržují pravidla nechovají (navíc jsem na Mashu trošku útočil, čilijsem se den nemohl zmrazit) a tak jsem odjel na prázdniny a Mashovi toto oznámil tu dobu co jsem tu nebyl na mě nezaútočil, jen škoda že se tak nechovyjí i jiné aliance než Utopie

HRUBE!! masha

(cool, 23. 2. 2008 18:44)

tos mne prekvapil