Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh minulosti

4. 7. 2008

Díl I.

 

Neznámo


V galaxii zvané Phoenix osídloval hráč DeathPaint jeden z kolonizovaných asteroidů potulujících se vesmírem. Při osídlovaní nezpozoroval nic zvláštního, planeta se mu povedla úspěšně osídlit a pak ji pojmenoval jako AXX2. Při odletu z planety ho ovšem jedna z pilotek upozornila na otevírající se hyperprostorové okno. DeathPaint zavelel spustit štíty a nabít zbraňové systémy. Za okamžik se vynořilo z okna 6 goauldských lodí třídy hattak. DeathPaint si pomyslel, že hozase nějaký ten namyšlený goauld chce připravit o planetu. „No počkej to mu nedaruji.“ Jeho lodě zastaly bojové pozice, DeathPaint byl připraven zaútočit, ale goauldské lodě se ani nehnuly. DeathPaint pronesl: „Co se to děje? Oni neútočí?“. A opravdu. DeathPaint čekal, ale lodě se ani nehnuly. Bylo to štěstí, nebo to značilo něco strašného?

Lodě stanuly na jednom místě již druhý vesmírný den a pořád se nic nedělo. Ve vesmíru však vzbudily velkou pozornost, přiletěli se na ně podívat skoro všichni kteří v tomto sektoru vlastnily planety. Jediné ovšem co zpozorovali byly nehybné lodě pod ochranou nějakého neznámého štítu, který zabraňoval, aby o lodích cokoliv zjistily.

Po několika dnech, které byly plné neúspěšných útoků od hráčů bezvýznamných, ale-i některých mocnářů se lodě, poprvé od svého příletu do galaxie rozletěly. Někteří se je pokoušeli pronásledovat, bohužel jen malá hrstka špionů byla úspěšná, ale i přes úspěch pronásledování hráči nepochopili, o co se lodě průzkumem pokouší. Lodě poletovaly galaxiemi a sbíraly informace o planetách, ale nikdy se nestalo aby lodě zaútočily, přistály, vyslaly průzkumnou letku, nebo aby se pokusily o komunikaci. Nikdo z hráčů nevěděl co se děje, všichni byli zmatení. Za dva dny od rozletu se lodě vrátily zpět do galaxie Phoenix a zde se začaly seskupovat do kruhu, vypadalo to jako by se chtěly podělit o nasbírané informace.

Jedna z lodí United kingdom of Aria, která byla v téže galaxii s vůdcem Atrejem na palubě zrovna vstupovala na orbit planety BA46 v domnění, že jí osídli, když se v ten moment objevila oslepující bílá záře, která na okamžik znemožnila cokoliv vidět. A pak také, jak se rychle objevila, tak také rychle zmizela. Po této události již nebylo po 6 cizích vyspělých lodí ani stopy. Ovšem každý kdo je spatřil si musel klást stejné otázky: Co se s loděmi stalo? Kam odletěly? Vrátí se ještě?, ale nikdo z nich nevěděl, nikdo až na jediného hráče, který jakmile se to dozvěděl si v duchu pomyslel: „ Je to tady, tak měl přece jen pravdu“.

 


 

 

Díl II.

Minulost

 

 

Sobota – osmá hodina ranní. Je právě necelých 72 hodin před příletem lodí do galaxie Phoenix….

 

Tak jako v každém souhvězdí, i v souhvězdí Aries mělo planety hodně hráčů, avšak jeden z nich byl výjimečný a jedinečný. Byl to moudrý a zkušený hráč, který se zde usídlil již hodně, hodně dávno. Sice vlastnil pouze jednu planetu, ale mezi hráči putovala povídačka, že má sílu větší než kdokoliv ve vesmíru, byl to totiž potomek Frankensteina. Říkalo se mu Overseer. Byl velmi moudrý, dokázal vyřešit, nebo předpovědět spoustu věcí. Díky jeho obrovské moci, nejen fyzické, ale hlavně duševní si k němu chodívaly spousty hráčů pro rady. V tento okamžik k němu měla namířená i jedna menší flotila.... Jaké měla úmysly? To Overseer moc dobře věděl!

 

V tu samou dobu se v souhvězdí Cassiopeia konal sjezd vysoce postavených vládců. Byli svoláni, aby předložili své ďábelské plány na ovládnutí pro ně známé galaxie. Všude panoval zmatek a hluk, až do chvíle než Apophis, jeden z nejmajetnějších obyvatel galaxie pronesl: „ Dvanáct hodin, je čas začít, teď každý z vás postupně předloží radě svůj plán a nejlepší zvítězí! Pusťme se do toho! Ral tora ke!“. Poté se u hlavního stolu, za kterým seděla nejvyšší rada, začala střídat jedna osoba za druhou. Ale jeden z pozvaných se sjezdu neúčastnil a nikdo nevěděl proč…

 

Odbila půlnoc, když vstoupila na orbitu planety flotila. Byla to orbita domovské a také jediné planety Overseera. Po krátké komunikaci se na povrch přenesla jediná osoba, byla sama, bez ochrany. Poté Overseer pronesl: „Pojď, už jsem Tě čekal. Mám pro Tebe novinky.“. Oba vešli do zlatě zářící kopule, která se za nimi uzavřela. Po uplynutí dvanácti hodin vyšli oba ven, ale bylo vidět že jsou velmi znepokojeni. „Je to pravda? Bude ta hrozba tak velká? A proč já?“ zeptala se osoba Overseera. Ten odvětil: „Kopule nikdy nelže. Hodně padne, důležité je abys udělal co máš.“. Osoba se vrátila zpátky na loď a odletěla…

 

Mezitím se sjezd chýlil ke konci. Mnoho plánů bylo zajímavých, ale radu zaujal pouze jeden. Po rozhodování a dohadování předstoupil Apophis. Bylo pět hodin ráno. Před přítomnými pronesl vítězný plán. Poté řekl: „Rozumíte tomu? Pokud to vyjde budeme nejmocnější spolek ve vesmíru. Kel sha!“. Spousta vládců byla při odchodu velmi rozrušena novými informacemi.

 

Na domovské planetě Malyxe – jednoho z menších vůdců v galaxii se vyloďovali poslední vojáci z lodí. Malyxova žena přišla do jeho komnat a položila mu pichlavou otázku: „Tak co řekl? Je to zlé?“. „Ano, je možné že umřu, ale ty musíš žít, proto si hned zítra ráno vezmeš část flotily a odletíš co nejdále to jde!“ řekl Malyx. Poté se oba rozešli do různých místností základny…

 

Noc na přelomu neděle a pondělí byla pro všechny, kteří vlastnily alespoň trochu větší počet planet nebo lodí plná nočních můr a častého procitnutí ze spaní. Ráno v sedm hodin odletěla Malyxova žena pryč. Ale i Malyx se vydal na cestu. Na cestu za Overseerem. Hodina příletu hrozby se blížila. Ve vesmíru panoval strach, zmatek a také spousta otázek: Jaký je plán vládců? Co zjistil Malyx  tak důležitého, že se musel vrátit za Overseerem? Stihne jeho žena odletěl včas? Podaří se zastavit vládce? Na všechny tyto otázky bude zodpovězeno….

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář