Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stargate : Atlantis

5. 3. 2008

Stargate Atlantis je další alternativou ve světe Stargate. Proč tedy nevyzkoušet, pokud máte gold status.

Je to hra, kde není tolik lidí, je to opravdu pro vyvolené, kde vlastně každý si může vyzkoušet vést rasu tvořenou 50ti a více lidmi. Od SG1 se Atlantis ani moc neliší, ale i tak jsou tam změny, které se snaží zavést orgán podobný adminům - tedy Rada Starších.

Rasy, které na SGA jsou jistě znáte ze seriálu. Jsou jimi Antikové, Wraithové, Tauri, Athosiané, Sateďané, Belkané, Genii a Hoffové.

Antikové - Původní "stavitelé cest", Antikové byli rasou pokročilých lidí, kteří navrhli systém hvězdných bran. Sídlili po celé galaxii Pegasu, až nakonec se museli stáhnout do Atlantis a pak zpět na zem.

Wraithové - Krvežíznivý, ve společenstvích žijící druh, který parazituje na životní síle jiných bytostí, aby ukojil svůj hlad. Hybrid mezi člověkem a eratuským broukem.

Tauri - Příchozí ze země.

Athosiané - Athosiané jsou rasou, jejíž obživou je zemědělství. Jejich domovem byl po dlouhá léta Athos. Po příchodu lidí ze Země a po wraithském útoku se přesunuli na Atlantis a následně převezeni na blížkou pevninu, aby začali nový život.

Sateďané - jejich domovský svět byl před nějakým časem zničen Wratihy. Třem stovkám Sateďanů se však před Wraithy podařilo uprchnout a nyní žíjí izolováni a roztroušeni po celé galaxii. Jedním z přeživších je i Ronon Dex.

Belkané - Velmi dobří obchodníci. Obchodování je jeden z jejich hlavních způsobů obživy.

Genii - Na první pohled jednoduché zemědělské společenství, avšak skutečná civilizace se skrývá pod povrchem planety ukryta před Wraithy.

Hoffové - Rasa žijící na planetě Hoph je na úrovni pozemšťanů zhruba ve 20. století. Místní vědci objevili protein, který znemožňuje Wraithům z lidí vysávat jejich energii. Lék se podařilo vytvořit, ale 50% obyvatelstva kvůli jeho vedlejším účinkům zemřelo. Zbylou polovinu zřejmě Wraithové za jejich počínání vyhladí.

 


 

Teď už k samotné hře. SGA je jen pro ty co vlastní gold status (v rámci SG1 je to silver, gold a platinum). Musíte se zaegistrovat se stejným nickem a heslem, jako máte na jedné z SG her. Vyberete si rasu a nejdůležitější věc je Ekonomický přepočet. Na rozdíl od SGO probíhá na SGA jen jednou denně, stejně jako vojenský přepočet. Nejideálnější je nastavit si přepočet hned na následující hodinu pro registraci - to znamená, že pokud se registrujete v 13.23, ideální přepočet je 14.00. O svůj naq se bát nemusíte, protože když nebudete na přepočet moci přijít, nic se neděje, přepočet proběhne až ve chvíli, kdy se přihlásíte.

Vojenský přepočet naopak probíhá ihned ve zvolenou hodinu, ať už tu jste nebo ne.

Narozdíl od SGO, kde můžete utočit na koho se vám zlíbí, je SGA, stejně jako SG1, omezeno. Je to díky tomu, že hrajete za jednu rasu, proti všem. Vesměs jsou uzavřené smlouvy, které zakazují utoky jakéhokoliv charakteru. Avšak se stane, že někdo zautočí. V tom případě má utočník problém nejen s vládou své rasy, ale i s vládou rasy na kterou utočil. Řešení bývá na snadě podle smluv. Proto nedoporučuju utočit tam na cizí rasu, pokud není zrovna válka.

Jedinou možností, jak se vybít, jsou vyvrhelové. Na ně se smí utočit, bez toho aby vám to oplatili. Vyvrhelové nesmí dobývat, mohou pouze škodit. To je ale také omezeno statistikami jejich jednotek.

Poslední věky se ujmul správní orgán pojemován Rada starších. Rada je složená z 8 hráčů a vůdce. Těch 8 hráčů jsou vybraní zástupci rasy, dosazené vůdcem. Mají za ukol přijímat návrhy od hráčů, hlasovat a celkově odlišit SGA od ostatních SG her. Minulý věk byl ve znamení změn, které Rada zavedla.

Nejrazantnější změnou byla změna planet - typů, počtů měst, spokojenosti a bonusů. To v mnoha směrech odlišilo SGA. A další změny budou následovat. Na konci minulého věku byl odsouhlasen návrh výzkumu, který má za ukol odlišit rasy od začátku a dát tak SGA nový kabát. Dalo by se říct, že to je hybrid mezi několika hrami avšak funkční.

 


 

 

Nejduležitější věc je hrát pro rasu, ne jen pro sebe. Poslouchat a číst národní zprávy, číst na Domovském fóru a pokud něco newíte, ptát se Rady starších, nebo své vlády.

 

Osobně doporučuji SGA vyzkoušet a pozorovat odklon od SG1 a SGO.

 

Pro NOD zahraniční zpravodaj Masha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář