Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zákaz spolčování

20. 7. 2008

SGO se, jak všichni co jste to zažili víte, rozvíjelo zcela samostatně bez nějakých velkých zásahů do hry prakticky 5 věku. Ale v 6. věku přišel zvrat nastoupili 2 noví adminé, kteří se nám hru pokouší zpříjemňovat, ať to není takový nuda. Ovšem přišlo taky pravidlo, to které změnilo dění na sgo. Protože většina systémových změn se odložilo na příští věk, kromě přičítání ranku, shodli se adminé že bude vydáno omezení hry tj. Zákaz spolčování aliancí.Tento zákaz přinesl změnu do života spoustu aliancím, podle mé dedukce je to hlavně pro to že se nejsilnější aliance sdružovaly do spolků poslední věky (TAKUŠ, EXODUS). Ale i slabé aliance, které si pomocí spojenců vylepšovaly skóre na to doplatili. Jediní kdo se mohli nakrátko spolčit s aliancí byli bezalianční hráči, které Masha, hlavní dohlížející admin na zákaz, označil za jakési „žoldáky“, kteří se mohli najmout třeba na cílený útok ZHN.Ze začátku byla vynesena tyto pravidla:


1) Je naprosto vyloučeno jakékoliv spolčení aliance s jinou aliancí, nebo hráčem jiné aliance. Spojenectví, přátelství jsou zakázané. Společné vyhlašování války taky.2) Posílání většího množství naquadahu skrz :Planety: nebo :Artefakty: je taky zakázáno. Toto omezení se nevztahuje na koupi gold statusů nebo naquadrií. Budu to kontrolovat v poště.3) Inzeráty typu : za X naqu hodím ZHN, budou taktéž nedovolené. Zákaz neplatí pro bezalianční hráče. Ti mohou být považováni za žoldáky. Je to koordinovaný útok - tedy spolčení.
Pokud nastane jiná situace, tak ji adminé porovnají individuálně a podle toho rozdělí tresty. Byly také určeny hlavní 3 tresty, ale postupem času Masha zavedl jednotný trest že za jakýkoliv druh spolčování nás smaže. Bylo to proto že většina hráčů Mashu neprávem obviňovali z různých věcí a Masha neměl náladu. Upřímně ruku na srdce kdo by měl že?V ostatních dnech se většina poučila, kdo ne tak byl smazán. Dozvěděli jsme se , ale taky že je zákaz útočit na 1 hráče tzv. oběť, více hráči z různých aliancí. I když je někdy zřejmé že útok je naplánovaný- Já okradu lidi, ty hodíš zhn a já beru nag. Tak i přes to se poslední dobou oblíbilo že někdo okrade hráče o lidi, zkusí jestli nemá obrany 1 otrokářem a než bude moc udělat další útok, tak jiný hráč nag ukradne. Není to moc pěkné, ale v tomto věku to nedoporučuji dělat jinak by jste mohli být obviněni ze spolčování. Zákazem byla znemožněna taky jiná věc, a to rankování navzájem. Bylo to zamezeno možná s účelem, možná ne.


Ale abychom se dozvěděli: „ Proč vůbec Zákaz spolčování vznikl?“. Dotázali jsme se toho nejpovolanějšího – Mashy.TA: Proč vůbec vznikl zákaz spolčování aliancí?Masha: Zákaz spolčování aliancí sem zavedl proto, aby se ukázala síla jednotlivce a aliance a ne stovek hráčů sdružených do spolku. Tohle je hra jednotlivců, maximálně aliancí. Spolčit 50 hráčů umí každej blbec, ale vyhrát sám o sobě, to je umění.Takže vidíte, proto vznikl zákaz spolčování aliancí. Takže tento věk rozhodně nic nespolčujte a hrajte sami za sebe, popř. za alianci. Doufám že těm, kteří zákaz moc nechápali toto pomohlo, aby si to alespoň trošku osvítili.

Pro NOD

Temný_Apofis

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

souhlas

(gajdyDUDY, 20. 7. 2008 13:08)

Já nevím, jak ostatní, ale pro mě jsou Masha a Apophis velmi dobří adminé. Snaží se nám hru zpříjemnit a toto nové pravidlo mi přijde jako velmi dobrý nápad. Je sice pravda že Masha nemůže vědět, kdo se spolčil a kdo ne, protože spousta hráčů kempuje na provedených. Tyhle hráče já moc nemusím a tak mi to ani moc nevadí. Mashovi názory podporuju. Toť vše, zamyslete se nad tím, co pro nás tihle dva dělají: Založili novou ali pro nováčky - super nápad, příběhové boje už byli myslím tři během několika dní a i ty byli upraveny pro slabší hráče, aby byli boje vyrovnanější. Dřív byli příběhové boje málokdy, nebo vůbec nebyli. Snaží se nám zpříjemnit hru a akorát na ně furt někdo nadává. To, že někdo nedokáže pochopit některá pravidla je jeho smůla, může jim napsat do pošty o prosbu o upřesnění. Mashíku a Apophisi, ode mě máte za 1.