Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolonizovaný asteroid

9. 3. 2009

Jak jste si mohli všimnout, kolonizované asteroidy byly tento věk konečně vyšachovány z hlavní role ranného osidlování na SGO. Našli se hráči, a nebylo jjich málo, jenž se zřejmě nepodívali, jaké planety kolik vydělávají a tak osídlili, jako obvykle, kol. asteroidy. Avšak, tato planeta již naprosto ztráci na hodnotě: příbytek obyvatel, počet měst, denní výdělek... To jsou aspekty, jenž hráče odrazují od osidlení této planety. Vyplatí se již osídlit vhodné planety (zejména vyprahlé), které vydělávají téměř stejně, né-li víc. Co odstupující asteroid společně se zvýšenou efektivitou měst (200 mil. populace + 180 staveb) bude znamenat pro SGO?

Samozřejmě v první řadě se stane farmaření populárnějším pro širší škálu hráčů (no i když v součastnosti farmářů moc není), jelikož koho by nelákalo, zastavit si většinu dobrých planet (asterů snad minimum) výrobnama. Dále bude obtížnější využití otrokářů. Tím že se zmenší počet asteroidů u hráčů a byl zvýšen limit obyvatel ve městě, bude muset hráč používající otrokáře útočit s větším počtem otrokářských lodí než dříve, protože se na planetách bude nacházet více lidí. Také planeťáci by mohli být lépe chráněni před sundáním, jelikož už nebude většinu jejich planet tvořit zmiňovaný asteroid, avšak, stačí pár těchto planetek a šikovný hráč už si dá tu práci a najde si je.

A jak se s tím SGO vyrovná? No osobně si myslím, že to je pro hru přínos, protože doposud byla ve vesmíru drtivá převaha kolonizovaných asteroidů. Farmářům, kterých je málo, se jistě zlepší podmínky, protože větší množství dobrých planet bude snižovat jejich cenu v obchodě. Tato změna hlavně s novými planetami, by mohla přilákat dost nových hráčů, jenž hrají SGG a SGA. Chtělo by to však nějakou reklamu na těchto dvou hrách, které by oznamovaly zcela jiné typy planet, které na jiném SG hráči nenaleznou.

Závěr: Myslím, že odstup asteroidů a zvýhodnění ostatních planet je jednou z nejlepších změn, kterých jsem byl na SGO za dobu svého hraní svědkem. Tento věk se spíš budou hráči seznamovat s novými planetami a možnostmi, jaké nacházejí. Příští věk už by se mohly objevit rozsáhlejší farmářské aliance.

 

Pro NOD Marty92

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář