Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rady pro zahrádkáře

24. 2. 2008

Tak se podíváme na to co by z toho mohlo vyjít.


Co vlastně je farmaření? Celá podstata farmaření spočívá v tom, že máte velký zisk, a vlastně i velký počet planet, na kterých farmaříte, tedy získáváte naquadah. Je mnoho způsobů jak dosáhnout ohromného zisku. Jedním z nich je mít asteroidy, ale jak se dozvíte za malinkou chvíli, mít asteroidy není zrovna ideální, protože hlavním smyslem famraření je mít planety, populaci a zisk a ze všeho nejdůležitější je umět si toto udržet.

 Planeta  průměrně měst populace  denní zisk  počet staveb 
Asteroid 23 138 M 143 520 + 260 000 (= 403 520) 2 670
 normální planeta  100  600 M  624 000  12 000

Co z toho můžeme vyčíst? Ano, normální planeta se 100 městy je lepší než asteroid. Je sice pravda, že asteroid má obranu +25%, ale to je tak minimální výhoda, proti typu boje, který je na SGO preferovaný. A to je boj otrokářský a ZHN. Při ceně otrokářů není problém vybrat všechny lidi z asteroidu, ikdyž byste měli postaveno na zméněném asteroidu jen BS a SDI.

Takže pro farmaření je nejlepší mít mnoho výhodných planet, žádné asteroidy, rozhodně ne ty klasické - kolem 20-30ti měst. Pro každou rasu jsou jinak vhodné planety. Že nevíte, jaké jsou pro vás vhodné? Stačí se podívat do Planety - Typy planet, tam najdete všechno.

Tabulku planet pro ostatní rasy najdete ZDE

Tak ted je vám jasné, že je potřeba mít dost planet, pro vás vhodné. Ted je potřeba zabezpečit se, aby vám ty planety nikdo nevzal. To znamená, mít obrany - zejména BS a SDI. Počet je pro každého jiný, záleží na to kolik chcete do toho investovat. Z vlastní zkušenosti vím, že čím víc, tím mín si na vás dovolí pomocí otrokářů.

Takže pro začátek je lepší mít tak 30 planet, který budou dávat zisk, zajistit si je BS a SDI a pak na každé další dobyté, koupené si postavit stejný počet. Nakoupit nezaměstnané, postavit města, atd. a každou chvíli si tak zvyšovat zisk. Když pak usoudíte, že máte málo obran, nebojte se postavit další.

Další věc je dokupovaní armády, protože SDI a BS vám zajistí jen částečnou obranu. Armáda se při zastavování schání težce. Nejlepší je kupovat z obchodu, kde se na vás každý den směje několik vojáčků, univerzálů i orbitů. Je to nejlepší a nejrychlejší způsob jak získat armádu.

 Zeptal sem se lidí s největším počtem planet, na 3 otázky (sám sebe se ptát teda nebudu)

 

Jako první odpověděl .OVERLORD.


Masha : Jaký to je mít tolik planet ?

.OVERLORD. : No je to fajn mít tolik planet,ale zase na druhou stranu to přináší jistá rizika spojená s případnou jejich ztrátou a zájmem o ně od hráčů z jiných ali


Masha : Jaký máš typy planet ?
.OVERLORD. : No mám všechny druhy planet kromě vodních a výzkumných


Masha : Máš nějakou planetu, se ktrou se rád chlubíš, nebo na kterou si moc pyšný a chráníš si ji jako oko v hlavě?

   .OVERLORD. : Planetu nějakou extra nemám,nejlepší je jeden naq. obr,kterýho mi naštestína začátku Vidar nevzal,tak tedka má přes 450 měst,lepší nemám,není potřeba


 

Další opověděl -X_x_X- :  

Masha : Jaký to je mít tolik planet ?

-X_x_X- : Je to dobrý v tom, že mám dost naqu spíš až moc takže z tohodle pohlednu není problém, ale má to i svý nevýhody člověk je pořád vystresovanej jestli ho někdo nedobejvá, když není zrovna u PC atd.  

Masha : Jaký máš typy planet ?

-X_x_X- : Mám skoro všechny typy planet kromě těch na kterejch mám -50% měst a hlavně planety se 100+ městy a samozřejmě naq. obry.

Masha : Máš nějakou planetu, se ktrou se rád chlubíš, nebo na kterou si moc pyšný a chráníš si ji jako oko v hlavě?

-X_x_X- : Jo pár takovejch planetek mám jsou to terra a jsou to opravdu skvosty.

Masha : Například ?

-X_x_X- :

Terraformovaná planeta (maximum měst +10%)
Měst 2218
  Počet obyvatel
 13 308 000 000
  Denní těžba
 13 530 867


Jako poslední napsal i Romis

Masha : Jaký to je mít tolik planet ?

Romis : Je to skvely, DZ je super a porad roste, mate dost mista i na jiny stavby a tak muzete mit dobrou obranu a hodne laboratori.Dalsi vyhoda je banka, ve ktery vam za chvilku vyroste poradnej ucet a uroky jsou jeste lepsi .Takze jedine zabirat planety, dobry planety a mit jich, co nejvice.Navic je prvních 10 odměněno gold statusem, takže je to boj .

Masha : Jaký máš typy planet ?
Romis : Hlavne nevhodnejsi, ktery jsou +10% mest a naqadahovi obrici se taky najdou nekolik planet s +5% mest a zbytek uz je velice male %.

Masha : Máš nějakou planetu, se ktrou se rád chlubíš, nebo na kterou si moc pyšný a chráníš si ji jako oko v hlavě?

Romis : -mlčí- (takže jistě má, tak se pusťte do hledání - poznámka : redakce nenese následky spojené s tímto jednáním)


 

Tak co říkáte? Chcete hrát na planety? Poradím vám, pokud byste to tak chtěli, musíte si uvědomit, že nejde to to mít milion planet, to umí každý, ale umět si je udržet, to už je jiný problém. Ale se solidním základem se dá pracovat. Ale hlavně s týmem hráčů, kteří vám pomohou, když by se stalo, že vás přeci jen někdo sundá a začne dobýjet.

Doufám, že si v tomto článku najdete tu správnou radu pro vás, a že se budete příští věk snažit hrát a vyhrát.

Za redakci NOD váš Masha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: mirexx

(gajdyDUDY, 2. 3. 2008 0:49)

máš recht

Re:-X_x_X-

(Mirexx, 29. 2. 2008 7:13)

Za nanitem sla nq. naloz a namydleni bysme nebyli protoze ji ma i jeden clen nasi ali. A kdyz se domluvite tak hosi taky vztanou tarba v 5:30. Nebudu vam furt dokola vysletlovat kdo Sid je psal sem FBITuco at proveri me a sida jestli nejde o multaceni, ale neodepsal tak nevim jestli se na to dival a nevim jak vam to mam jeste dokazat.

RE: mirexx

(-X_x_X-, 26. 2. 2008 15:31)

Jde to to jak ho sundá, dejme tomu, že ty si prorazil nanitem a potom šlo ještě jedno zhn nevim na co jestli na uni nebo na pěchotu od vás z ali a potom šlo další zhn od tvého mulťáka a neříkej, že je to tvů kamarád. Zajímavý je, že je tady vždycky jak si tu i ty a jak potřebuješ hodit zhn třeba i v 5:30 že??? Kdyby si ho neměl tak hodíte jenom jeden typ zhn ať už na pechu či uni, ale jedno z toho by tam zůstalo, takže by ste byli namydlený!

Super článek

(Manijak, 26. 2. 2008 8:35)

Moc se vam to podarilo a myslim si ze je fakt lepsi hrat na pl ja osobne hraju sgo asi 2,5 veku a tu prvni pulku sem byl 10. na pl a ten druhej vek se mi taky vydaril to sem byl 2. ale tenhle vek ste me Masho pekne okradli o planetky a tky sem na sgo nemel tolik casu

Re: Masha

(Mirexx, 25. 2. 2008 23:35)

Kdyz nekdo furt vyhrava a pak se najde nekdo odvazny kdo nema co ztratit a riskne to a ono se mu podari ho sundat tak ten dotycny hleda jaky koliv reseni nez aby priznal ze je taky jen obycejny "smrtelnik"

RE: mirexx

(Masha, 25. 2. 2008 22:39)

ne trouba, ale multák ;)

Nice

(Mirexx, 25. 2. 2008 17:21)

Lepsi je hrat na planety nez rank ale je to rysk, protoze at mate sebelepsi obranu tak se vzdy nejde nejaky trouba ktery vas sunda. A bez pratel tu uz nejde vubec. ;-)

planety?

(Sokar92, 25. 2. 2008 13:08)

Lepsi je hrat na rank:-)

Pěkné

(Mision, 25. 2. 2008 9:04)

Moc pěknej a pravdivej článek :)