Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Kroniky Velké Trojky


Léta Overlordova (1854), Collestor

Collestor přežil snad všechny bitvy, války a nejrůznější potyčky za posledních několik desítek let. Nechyběl ani v jedné z bitev se znepřátelenými aliancemi, vesmírnými piráty, zrádci ani jinými rasami obyvajícími tento krutý vesmír. Měl tak velké zkušenosti, že se dokázal uplatnit snad všude. Vedl vojska spojených aliancí (Collector´s, Atlanticka_SG-1 a Cosmique Appendices)  ke slavným vítězstvím a ukázal, že byl hoden své hodnosti Vrchní vojenský velitel. Například, když jeho jednotky uvízly v obklíčení Jaffy a vypadalo to na prohru, dokázal je sjednotit tak, že se jim ve slavné  "bitvě na Gorinku" nakonec podařilo zvítězit, čímž převážil misky vah v 25 let trvající válce s Bohem Anubisem na stranu Tří.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po tomto incidentu se stal nejznámějším a  nejuctívanějším rádcem u všech vůdců trojky, dostal dokonce i nabídku, aby vedl školu pro Elitní bojovníky, tak vysoký byl respekt a uznání lidu. Lidé ho dokonce uctívali více než než samotného Vůdce tří (o kterém bylo známo pouze to, že byl milosrdný a občas se někomu zjevil), Overlorda. Overlord, nejvyšší Lomius at Erïon bohů, moudý vůdce, měl v opatrování od svého předchůdce, svého praděda, mocné žezlo, o kterém bylo známo, že dokud ho schraňuje a drží právoplatný vůdce, spojence čeká slibná budouctnost.Collestor i Overlord byli velmi dobrými přáteli, Collestor byl pro Overlorda téměř jako syn, kterého nikdy neměl. A tak se Collestor stal na mnoho let vůdcovým přítelem i rádcem, Svrchovaným velitelem všech spojených vojsk a po smrti Overlorda se měl stát jeho nástupcem. Overlord dobře věděl, že Collestor se bude snažit udržet vesmírnou říši tak jak je, že Vesmír bude v dobrých rukou. Ikdyž byli nepřátelé vyhnáni, tak Trojku ohrožovali jiné síly. Někdejší spojenci, nyní nepřátelé na život a na smrt, si na válkami oslabené tři brousila zuby, a tak hned, jak byli Jaffové Boha Anubise vyhnáni, se objevili na orbitu Overlordovi domovské planety s ohromnou flotilou. Collestor nelenil a začal svým bývalým zrádným spojencům připravovat malé ,,překvapení''. Jeho oddíly způsobily nepřátelům postupujícím směrem k paláci tří a úkrytu Overlorda ohromné ztráty. Vyslal malou letku, bez pilotů proti několik Al´Keshů přistávajícím na planetě. Al´Keshe samozřejmě letouny rozstříleli. Bylo to to poslední, co udělali. V letounech bylo malé množství naquadrie. Dost malé na to, aby to nezničilo planetu, ale aby vybouchli Al´Keshe. Collestor proměnil planetu během několika týdnů ve smrtící past. Využil naprosto všeho. Do menšího lesíku, kudy měli Jaffové a Replikátoři postoupit, rozmístil nejlepší bojovníky, mistry svého řemesla - Merchanty, tak výborně, že něměli takřka žádné ztráty, za to postupující protivník utrpěl velikou porážku a v lesíku se postupně kupili mrtvý nepřátelští vojáci. Dále nechal nepřítele postupovat do vnitrozemí, k paláci a cestou je nechal přepadávat svými dobře organizovanými oddíly, kteří snižovali stav nepřátelské armády i morálky a ničili jejich zásobování. Během doby, kdy nepřátelé postupovali, sformoval jednotky od všech spojenců (Entresta, DeathPainta a dalších)
a v bitvách "u Erïskonského průsmyku", "o Severní brody", "o Tumberon", "o Protimirovo údolí", a rozhodující bitvě "u Ovgardu", hlavního města planety, nepřátele zcela rozdtil a jejich zubožené zbytky donutil stáhnout se zpět na loď a odletět.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Již nezbyly síly k pronásledování poražených nepřátel a zabrání jejich planet. A tak okamžitě po válce začali s vůdcem společnými silami obnovovat lesk galaxie. Byl to velmi těžký úkol, ale po dlouhé době se jim podařilo navrátit vše do normálu. A ačkoli byl Collestor znovu často na bitevním poli, aby zahnal další útočníky, jejich aliance rostla a sílila. To však, Anubisova zášť taky. Jeho Jaffové připravovali své vojsko k útoku. Nikdy nezapomněli na potupné porážky, které jim Collestor a Overlord uštědřil, a tak začali připravovat pomstu. V té době se začali naněkolika hlavních planetách pod vedením tří šířit názory, aby nastoupil nový vůdce a rádce, jelikož tito dva jsou již příliš staří a mají starodobé názory, kterými pouze brzdí rozvoj. Overlord ani Collestor nebrali tuto hrozbu moc vážně, protože si mysleli, že tyhle radikální názory pro ně nepředstavují velké nebezpečí. A asi by taky nepředstavovaly, kdyby je v tichosti a tajně nezačali malé oddíly Anubisových převlečených Jaffů podporovat. A tak jednoho strašného dne našel Collestor svého přítele, Velkého vůdce Overlorda zavražděného dýkou v jeho vlastním paláci. Když si ji prohlédl, zjistil, že těsně pod hrotem jsou 2 písmena. Bylo tam napsáno V.O.- Collestor si domyslel, co znamenají- Vůdce Overlord. Byla to past. Zaútočilo na něj několik Replikátorů. Dokázal se težce raněn probít s královým tělem z paláce, ale když viděl, že na planetě probíhá tajně plánovaný převrat, a že je jeho několikaletá práce v troskách propadl naprostému zoufalství.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vrátil se do paláce a založil ještě před příchodem vzbouřenců požár, kde spálil Overlordovo tělo a předstíral svou smrt. Mezitím utekl tajným vchodem daleko do hor, daleko od rebélie a daleko od lidí, kteří ho znali. Rozhodl se, že bude žít jako samotář a usadil se kus od jedné malé vesničky. S vesnicí obchodoval jen tak, aby přežil. Živil se jako zemědělec, tesař nebo dřevorubec, tak, jak bylo třeba.
Za několik let do této zapadlé vesničky dolehla zpráva, že obyvatelé říše si již nepřejí vládnoucého Goaulda, tyrana, který bere mnoho lidí jako otroky a že na všech planetách začíná boj za svobodu. Collestor se také doslechl, že lidé hledjí vůdce, který by je vedl, a že oplakávají jeho hrdinskou smrt. A když uslyšel volání lidu, vytáhl z truhlice staré zaprášené válečné žezlo, ketré vzal v den útěku králi z ruky a choval jej jako jedinou vzpomínku na jeho přítele krále Vascase a dobu tehdejší slávy. Nyní se s ním vydal zpět do civilizace, aby se pomstil falešným bohům a vzal si zpět to, co kdysi vybudoval.

 

Pro NOD- smidik

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:

(smidik, 28. 2. 2009 11:59)

NO tak mohu se pokusit sesmolit pokračování ;) :D ale teda nevím no.

Collestor- o sobě se čte pěkně, že ?

Dost dobrý :D

(Collestor, 28. 2. 2009 10:34)

Opravdu moc pěkně vypracovaný příběh

Nadhera

(Buh_Anubis, 28. 2. 2009 10:00)

Jo tak todle byl peknej pribeh , konecne sem se dockal ze se tam ukazal Anubis :D este jednou pekna prace doufam ze bude pokracovani