Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravím tě čtenáři, jsem Orin, první muž goaulda Apophise. Mým úkolem bylo strážit tuto zem, ale častokrát jsem jezdíval s mým pánem na Heliopoli.

 

Heliopolis je sídlo rady Třinácti, což je v novodobém vesmíru nejvyšší správní orgán. Achhh s jakým obdivem vzpomínám na radu vládců soustav, ale zpět. Bezpochoby tě zajímá jak rada Třinácti funguje a kde je Heliopolis. Rada Třinácti je veřejný orgán, kde se tři ze správců vesmíru Masha, Janošik a třetím byl můj pán Apophis spolu s deseti představeli nejsilnějších aliancí domlouvají a vyřizují běžné startosti hráčů s naprosto veřejnou účastí. Stával jsem vždy vlevo za trůnem Apophise a poslouchal jak se tam tito nicotní páni, jenom odlesky moci bývalých vládců, hádají a přou a popravdě řečeno tak to přišlo i ostatním členům rady. Nejvíce jsem si vždycky rozumněl s Entrestem, je to bojovník jako já, ačkoliv oproti mě, neváhá použít i jak bych to řekl, méně čestných metod, ale moje oči mě nejvíce lákaly za Atrejův trůn k lady Lice. Její krása byla pověstná a navíc to byla jediná žena, přítomná jakožto zástupce jednoho z Třinácti a když seděla na trůně místo svého pána Atreje bylo vidět její ladné křivky a něžné rysy, když promluvila bylo slyšet její vyzrálost,moudrost a ten dojem umocňoval ledový klid jejího hlasu a já jí miloval, ale ona se vždy jen pousmála a se slovy: „Nevíš co to znamená“ mě opouštěla a vracela se ke svému vládci. Můj pán, Apophis, si potrpěl na Sacika a Matese, ale já je moc neměl v oblibě přišli mi takoví panovační, ale dost o nich.

 

Chtěl si, čtenáři, vědět kde je to Heliopolis. Kdysi to bývala pevnostní planeta patřící k utopiánské federaci (původní majitel byl goauld Ra) a tady proběhla první bitva mezi Utopií a SZU v dobách temna vesmíru. Po pádu SZU byla tato pevnostní planeta přebudována nejnovějšímí technologiemi vojenského stavitelství jaké vesmír nabízel.

http://starwars.profitux.cz/galerie/e4/e4_4.jpg

Víš čtenáři, že tehdy se ukázala intelegence a tak trošku vychytralost Atrejova. Všichni věděli co se na Heliopolis stalo, ale nikdo z těch takzvaných velkých vládců nedokázal utopijskému lidu pomoci. Toho Atrej mistrně využil ve svém projevu na bývalé a nebráněné neutrální planetě Eltres v sektoru Orion. „Je to mu již několik věků co byla Heliopolská bitva vybojována. Je to mu již několik věků co velcí vládci ukřivdili Utopii. Je na čase naši křivdu napravit a to slibem loajality přímo na Heliopoli. Je na čase ustanovit správní radu vesmíru aby se tato křivda nemohla již nikdy opakovat“ řekl Atrej a všichni tleskali. Tehdy si získal i náklonnost Mashy, jehož srdce bylo od té křivdy zahořklé. Po přesunutí na planetu Heliopolis v centrálním sektoru Cancer byla ustanovena rada Třinácti a začalo obrovské pronásledování členů SZU.

 

O několik let později...

 

„ Skoro vše pánové z Třináctky je ukončeno“ pronesl Marty předhazujíc před Mashův trůn stikuuu, jednoho z nejvyšších představitelů SZU. Atrej se podíval na Mashu a bylo mu jasné co chybí. Temný_vkodlak a tajemný druhý nejvyšší v SZU. v tom ho vyrušil jeho generál ani nevím co mu chtěl, ale Atreje to docela slušně vyděsilo, posadil na trůn Liku a odešel jak nejrychleji to šlo.

 

O pár minut později na planetě Aria...

 

„Co se děje ! “ vlítnul do truního sálu Atrej. „ Pane zachytili jsme na nepoužívané frekvenci signál.“ je od Temného_vlkodlaka.“Na obraz!“ „ Zdravím tě Atreji. Teď mě dobře poslouchej. Vezmi vojáky a leť na Heliopolis a zajmi radu Třinácti, jinak vyhodím Ariu do povětří její vlastní bombou“. Signál přerušen pane.

 

Za chvilku na Heliopoli

 

Znnn. Znnn. „Pane to je orbitální útok“ „Čí?“ zeptal se Masha jednoho z vojáků. „Podle našich zpráv je to arianská loď“ . Netušili, že arianské obranné technologie použité při stavbě pevnosti nezastaví arianské zbraně. V tu chvíli se mi prohnalo hlavou. Uteč, vem Liku, sežentě pomoc, vysílejte na všech frekvencích. Poznal jsem Atrejův hlas. Lika asi také, podívala se na mě a šla. Ostatní nás jenom sledovali. V tom okamžiku vrazil dovnitř Atrej. Zajal stráže a jeho vojáci hlidali členy Třináctky. Já mezitím s Likou utíkal. Vlezli jsme do kluzáku a vyletěli na orbitu do ariánské lodě. Vidět Liku při práci bylo něco úžasného. Okmažitě rozesílala zprávy do všech galaxií a skryla ariánskou loď na tajný příkaz Atreje.

 http://www.twoevilmonks.org/mistsavn/mistsim/moa40_592.jpg

 

Na povrchu planety...

 

Masha: „Atreji jak jsi jen mohl“. Atrej na tuto zprávu nereagoval. Zvedl se Marty: „Tos neslyšel otázku sakra“. Atrej opět neopověděl. „Zpuste přenos!“. Objevila se hlava Temného_vlkodlaka „Výborně jdu za vámi dolů“. Jeho loď sestoupila a dorazil do truního sálu. V tom se ozvala z nebe další střelba. Do místnosti vrazil druhý muž: „Vlkodlaku na orbitě je flotila lodí z celého vesmíru vede je Orin a Lika“ . Vlkodlak se otočil na Atreje. „Ty!!!! alespoň udělám pro co jsem tu“ Atrej mu v mysli v nestřeženém okamžitu přečetl co chce. Zvedl se. Vlkodlak se otočil namířil na Mashu a střílel. Atrej se postavil do cesty střele. Zasáhla ho. Odrazila. Leží Mashovi u nohou. Atrejovi vojáci se otočili a zastřelili oba muže. To už jsme dovnitř přišli my, já a Lika. Jakmile si všimla, co se stalo, přikázala odnést jeho tělo. Všichni pochopili o co šlo, když jim Lika ukázala záznam toho, jak vlkodlak vyhrožuje Atrejovi.

 

O rok později...

 

Na Heliopoli bylo oficiálně prohlášeno, že Ariané se stávájí právoplatným a trvalým členem Třináctky a já přešel na svoje přání a se souhlasem svého pána pod službu lady Liky, nové arinské královny, a Atrej? Byla mu v trůním sále postavena obrovská socha s nápisem „Zemřel aby nás zachránil, Vesmír nezapomene“ a podle pověsti byl pohřben na císařském hřbitově v Aria, ale lady Lika ví, že nesmrtelného nelze zabít a že hrob je prázdný. Atrej odešel po tajnu do exilu na planetu Elorin, kde spočívá ve věčném klidu, stranou starostí vesmíru.

 

Poznámka Autora:

Věnováno všem, kteří to přečetli až dokonce a všem, se kterými jsem měl tu čest za celý svůj SGO život spolupracovat, ať už v dobrém či zlém.

Děkuju

 

Poznámka vydavatele:

Moc si vážím, co Atrej napsal. Sám sem psal podobný typ slohu a vím jak je to těžké. Hezky vysvětlil, co vymyslel. Pro ty, co nehrají SGO od začátku může i něco napovědět. Moc pěkné. Díky Atreji :)

 

Pro NOD

Autor Atrej

Vydavatel Marty92

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Není co dodat

(Temný Apofis, 28. 2. 2009 19:23)

1+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
bezvadný

Re:Atrej

(Crusher, 27. 2. 2009 19:38)

já jsem rád mě se to fakt líbilo, ho cože? to jsem v tom měl být taky? no to by byla pocta a na úloze postavy nezáleží, postava je prostě postava, jo ale chápu že v SZU nejsem bo jak byo SZU tak mé hraní teprv začínalo

Re:Crusher

(Atrej, 26. 2. 2009 16:23)

No to buď rád za to co je......páč v původním plánu bylo, že ty budeš muž číslo dvě v SZU:-D Je to jenom story...není co řešit

Masha:Ty jsi šťastně přežil....a pokud si neumřel žiješ dodnes......

Anubis:Ne nevrátí.....další díl nebude snad:-D

Pekny

(Buh_Anubis, 26. 2. 2009 15:12)

Ale vsadim se ze se v dalsim dile zase vrati a neco znici :-D a jinak moc peky

:'( :'(

(Masha, 26. 2. 2009 10:08)

a co se stalo se mnou? :'( :-D

joj

(Crusher, 25. 2. 2009 22:35)

nádherné, bezvadně zakomponována minulost sgo a jsem tak rád že mě nerozptylovaly chyby, velmi povedené ale měl bych připomínku k tomu že jsi ze sebe udělal hrdinu